AKTUALNOŚCI
.......................................
O SZKOLE
........................................
LICEUM
.........................................
Szkoła patriotyzmu
Dla Niepodległej
........................................
INFORMATYKA
Testy/Sprawdziany

SP 1 - 3
klasa 4
klasa 5
klasa 6
klasa 7
klasa 8
SP z. dodatkowe

LO klasa 1
LO klasa 3
........................................
........................................
KONTAKT
........................................
Szukaj:

Twój e-mail:

Twoje hasło:


W celu rejestracji, wpisz swój e-mail, Twoje hasło zostanie wysłane.

Zapomniałeś hasła?

 Miniatura: 2014-09-25 11:39:49 godloRP (827)
 ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 
W WYDMINACH  

POLITYKA PRYWATNOŚCI. Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Brak zmiany ustawień w przeglądarce oznacza akceptację dla stosowanych tu plików.  Więcej o celu uĹźywania plików cookies.  Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (RODO). 

2017/2018

 
WAKACJE

 

Wszystkim naszym uczniom, jak również całemu Gronu Pedagogicznemu
życzymy udanego wypoczynku.

 
Bezpiecznych wakacji. 
Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku”  oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku. 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

22.06.2018 r. o godz. 9.000, na hali sportowej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Były nagrody, podziękowania i pożegnanie uczniów trzecich klas gimnazjum.
 
Pe³ne zdj: 2018-06-28 08:57:14 koniec r 2018 (988)
 
 LETNI RAJD SZÓSTOKLASISTÓW

 

21.czerwca 2018  na zakończenie roku szkolnego i dla uczczenia pierwszego dnia lata klasy 6a
 i 6b  wzięły udział w rajdzie do Sucholasek. Opiekę nad nami sprawowały nasze wychowawczynie p. B. Hamanowicz i p. M. Stanisławska oraz p. A. Perdion
 i p. A. Michałowska.. Celem rajdu było poznanie zakątków naszej gminy oraz jej walorów przyrodniczych, propagowanie turystyki pieszej i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, a przede wszystkim integracja zespołów klasowych. 

Po dotarciu na miejsce, mogliśmy odpocząć po wędrówce i cieszyć się piękną, słoneczną pogodą. Dzięki uprzejmości ks. proboszcza  na  działce gdzie znajduje się miejsce piknikowo – rekolekcyjne rozegraliśmy mecz mini piłk nożnej i mogliśmy rozpalić ognisko, w którym piekliśmy kiełbaski. . Apetyt wszystkim dopisywał!  Po smacznym posiłku wszyscy mieli siłę na wspólne gry i zabawy prowadzone przez naszych harcerzy. Było bardzo wesoło i przyjemnie. Wracaliśmy do szkoły w dobrych humorach, podziwiając wspaniały letni krajobraz. 

 Pe³ne zdj: 2018-06-22 20:55:59 rajd (987)

DOBRE RADY NA WAKACJE

 

 To była niezwykle bardzo ważna lekcja. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną. Dzielnicowa p. Iwona Stankiewicz udzieliła cennych wskazówek związanych z bezpiecznym, letnim wypoczynkiem.

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

 


8 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach przeprowadzono  III edycję  Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania ,,Jak nie czytam, jak czytam”. Pomysłodawcą akcji na skalę kraju jest  miesięcznik ,,Biblioteka w szkole”. Nasza szkoła po raz kolejny  wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Jego głównym celem jest pobicie rekordu czytania w jednym momencie, a także propagowanie mody na czytanie. W tym roku poprzez wspólne  czytanie, uczciliśmy również 100 -lecie  odzyskania przez Polskę Niepodległości. Impreza odbyła się na stadionie  gminnym w Wydminach. Udział w niej wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Wydminach. Wszyscy zajęli miejsca na murawie i przyniesionych kocach. Następnie zagłębili się w lekturze. Wspólne czytanie trwało około 15 minut. Organizatorka akcji w szkole,  nauczyciel bibliotekarz - Marta Popławska po krótce przedstawiła założenia i cele akcji. Aby upamiętnić zbliżającą się rocznicę 100 -lecie  odzyskania przez Polskę Niepodległości dyrektor szkoły Pani Eliza Szwed razem z uczniami  wyrecytowała wiersz Władysława Bełzy ,, Kto ty jesteś? Polak mały”.

 Pe³ne zdj: 2018-06-19 12:21:47 Z2 (982)

Miniatura: 2018-06-19 12:21:47 Z2 (982)  Miniatura: 2018-06-19 12:22:21 Z3 (983) 

ZIELONA SZKOŁA

 

Wrocław - Góry Stołowe - Praga - Kudowa Zdrój - Osówka - Karłów

 

http://wydminy-slo.blogspot.com/ 

WARSZTATY MYDLARSKIE

 

08.06.2018r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili ,,CHLEBOWY DOMEK” w Spytkowie. Tym razem skorzystaliśmy z zaproszenia na warsztaty mydlarskie. Podczas trwających 2,5 godz. zajęć, uczestnicy mogli własnoręcznie wykonać pięknie ozdobione i cudownie pachnące  mydełka glicerynowe. 

 

LAUREAT KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

Tegoroczna, ósma już edycja konkursu, poświęcona tematyce zapobiegania upadkom w gospodarstwach rolnych, została zorganizowana przez KRUS, we współpracy z PIP, pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczeń klasy 1a  WOJCIECH KASPROWICZ, w etapie regionalnym zajął II miejsce. GRATULUJEMY!   

 

DZIEŃ DZIECKA

 

 Klasy 2 SP urządziły rodzinny piknik. Mimo kapryśnej pogody wszyscy dobrze się bawili. Rodzice dzielnie pokonywali zadania sportowe. Na zakończenie wszyscy zjedliśmy pyszne kiełbaski i lody. 

 *

 06.06.2018r. uczniowieklasy 1a skorzystali z zaproszenia i w ramach wspólnego  spędzenia ,,Dnia Dziecka”m wybrali się na wycieczkę do Siemionek. Spotkanie pełne było niespodzianek, zabaw, zawodów, a różnorodność proponowanych zajęć była tak ogromna, że nikt nie miał czasu na nudę. Każdy uczeń znalazł ,,coś dla siebie”. Sprawcą tak miłego i niezapomnianego dnia, był Wojciech - nasz kolega z klasy. DZIĘKUJEMY BARDZO!  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

 

Plastek i jego zaczarowane pudełko" to europejski program edukacyjny PlasticsEurope przeznaczony dla młodszych uczniów szkoły podstawowej. W Polsce program prowadzony jest od 2011 roku.

„Plastek” pomaga dzieciom zrozumieć różnorodność i różne właściwości tworzyw sztucznych.W ramach projektu uczniowie mogą również uczestniczyć w konkursie plastycznym Plastka. 

I nam się udało. Uczniowie klas 2a 2b otrzymali główną nagrodę  w kategorii klas 1-3. 

 

KOLEJ NA KLOCKI...


Cegły budowlane, małe, duże, magnetyczne, Lego, Geomag i inne to z wielu klocków które zachwyciły uczniów klasy 2a i 2b w Wydminach. Tworzenie różnorodnych konstrukcji było dla uczniów bardzo ciekawe i interesujące. Dodatkową atrakcją były zajęcia z robotyki i programowania -  stworzenie poruszającego się robota.

 

WIZYTA W TARTAKU

 

Uczniowie klasy 2a i 2b SP odwiedzili Tartak w Wydminach.  Obserwowali proces obróbki drewna, a także wykonywane czynności przez pracowników na określonych stanowiskach. 

Dziękujemy serdecznie właścicielom, a także pracownikom za życzliwe przyjęcie.  

 

więcej>>> 

PRZEGLĄD TALENTÓW - ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCENI

 


29 maja 2018r. o godz.17.00 w górnej sali GOK-u w Wydminach przy ul. Rynek 1 można było ponownie obejrzeć występy uczniów ZSO Wydminy odbywajace się w ramach przeglądu talentów - „Artystycznie Zakręceni im. Feliksa Nowowiejskiego”.
 
Artystycznie zakręceni” to projekt, celem którego jest promowanie młodych talentów z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Wydminach. To kontynuacja „Dni Muzyki” z roku 2015/2016. „Artystycznie zakręcenie” to również sposób upamiętnienia dokonań patrona Szkoły Podstawowej – Feliksa Nowowiejskiego – kompozytora i muzyka.
Projekt jest imprezą cykliczną, która odbywa się w maju, ponieważ właśnie 26 maja 1974 roku wydmińska szkoła otrzymała imię Feliksa Nowowiejskiego.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Rodzina, dom, ojczyzna” i z takim właśnie repertuarem wystąpili artyści w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach.
Na scenie wystąpili:
1. Zdobywcy Złotego Pasma oraz Srebrnego Pasma w Konkursie Chórów Regionów Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2017: Chór Feliksinki i Felusie pod batutą pani Beaty Ordyniec.
2. Tancerze z przedszkola przy ZSO w Wydminach pod opieką pani Małgorzaty Król i Bożeny Michalak.
3. Laureaci szkolnego konkursu „Piosenka Ekologiczna”: Helenka Żagiel, Kinga Szpak oraz Arek Syrnicki.
4. Wokalistki: Kornelia Kazaniecka, Weronika Król, Natalia Jabłońska oraz Patrycja Kułak.
Dodatkowo można było obejrzeć prace plastyczne uczniów ZSO, które wybrał i zaprezentował pan Jacek Sawicki.
Koordynatorem projektu była pani Małgorzata Sękowska. Współpracowali z nią:
pani Beata Ordyniec, pani Janina Dubnicka, pani Małgorzata Król, pani Bożena Michalak, pani Anna Sawicka, pani Ewa Radziewicz, pani Elżbieta Januszkiewicz, pan Jacek Sawicki, SU Gimnazjum z opiekunem panem Andrzejem Fiedorczykiem. SU LO z opiekunem panem Cezarym Maksimowiczem.  

Miniatura: 2018-05-17 19:12:54 plak (977)

Więcej zdjęć na stronie Gminy Wydminy 

DZIEŃ MATKI

Piękny popis dały uczniowie klasy 3b ZSO w Wydminach z okazji Dnia Matki. Były nie tylko wiersze, piosenki ale też indywidualny śpiew, gra na skrzypcach i pianinie. Uroczystość zakończyła się złożeniem życzeń, wręczeniem laurek i  wspólnym poczęstunkiem. 

WIĘCEJ >>> 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

 

Dnia 25.05.2018 roku nasza szkoła kolejny raz świętowała dzień patrona szkoły Feliksa Nowowiejskiego. W uroczystości brali udział: społeczność uczniowska, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Wydminy pan Radosław Król, Przewodnicząca Rady Gminy pani Grażyna Plato, Skarbnik Urzędu Gminy pani Krystyna Truchan, kustosz Muzeum Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie pani Magdalena Łowkiel, pan Krzysztof Koźmiński oraz Zastępca Dyrektora ZSO w Wydminach pani Dorota Fiedorczyk.

Ten dzień rozpoczęliśmy od uroczystego apelu. Odśpiewana została Rota i hymn szkoły Polski kraju święty, do których muzykę skomponował Feliks Nowowiejski. Samorząd uczniowski dokonał prezentacji swojego patrona szkoły. Następnie głos zabrali pan Wójt Radosław Król, pani Grażyna Plato. Kustosz muzeum pani Magdalena Łowkiel barwnie przybliżyła postać Feliksa Nowowiejskiego. W tym dniu każdy obejrzał wystawę poświęconą wybitnemu kompozytorowi i otrzymał przypinkę upamiętniającą tę uroczystość.

Miniatura: 2018-06-21 18:49:56 dpatr2 (985)  Miniatura: 2018-06-21 18:48:22 dpatr1 (984) Miniatura: 2018-06-21 18:56:04 dpatr3 (986)

Samorząd uczniowski SP

POPISY UCZNIÓW ZSO UTALENTOWANYCH ARTYSTYCZNIE 

 

24.05.2018 r. w górnej sali GOK-u uczniowie ZSO Wydminy prezentowali swoje umiejętności artystyczne. Popisy uczniów odbywały się w ramach realizowanego w szkole projektu "Artystycznie zakręceni ZSO Wydminy". Na scenie zagościła piosenka w wykonaniu uczniów i uczennic z klas 1 - 7 SP oraz 2 - 3 Gimnazjum. Nie zabrakło też tańców w wykonaniu najmłodszych dzieci 5 -cio i 6- letnich oraz pięknego popisu gry na pianinie w wykonaniu uczennicy klasy 7. Profesjonalnie zaprezentował się również szkolny chór "Feliksów i Feliksinek", który w tym roku zdobył I miejsce w Regionalnym Przeglądzie Chórów Szkolnych "Śpiewającej Polski". Konferansjerkę prowadzili uczniowie klasy 6.

Pe³ne zdj: 2018-05-24 16:57:54 art18 (980) 

SZKOŁA OTWARTYCH DRZWI

 

 

17 maja 2018 r.  w godz 15.15 - 18.00  Szkoła Otwartych Drzwi.

  • Zebrania z wychowawcami.
  • Rozmowy indywidualne ze wszystkimi nauczycielami.
  • Spotkanie w sprawie projektu realizacji zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego.

MUZYCZNE OPOWIEŚCI.......

 

4.05.2018r. uczniowie najmłodszych klas, mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Opowieści z Lodowej Krainy”. To autorska inscenizacja oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu - „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu". 
 
 
PROJEKT "ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO"

 

W ramach projektu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” 
zachęcamy do zdrowego odżywiania, gotowania, wspólnego spożywania posiłków 
i codziennej aktywności fizycznej.
Więcej >>>  
LAUREATKA MAZURSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
 
Znamy już wyniki IX Mazurskiego Konkursu Ekologicznego ,,RADY NA ODPADY"   
pod hasłem ,,ŚMIECI POD LUPĄ", 
Uczennica klasy 1a Maja Magdalena Paluch zajęła III miejsce. Gratulujemy!!! 
ogłoszonego przez Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami.
 
Więcej>>>>  
KONKURS WIEDZY O SEJMIE

 

Patrycja Kułak zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy o Sejmie, organizowanym z inicjatywy posła na Sejm II RP Pana Jerzego Gosiewskiego  oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu.

 
 http://wydminy-slo.blogspot.com/ 
MATURA

 

 
W tym roku główna sesja egzaminu maturalnego będzie przeprowadzana od 4 do 25 maja. W terminach od 4 do 23 maja br. będzie odbywała się część pisemna. Część ustna została zaplanowana od 5 do 25 maja, z zastrzeżeniem że część ustna egzaminu z języka polskiego w nowej formule będzie przeprowadzana od 9 do 22 maja (oprócz 13 i 20 maja). 

 

 WIĘCE>>>http://wydminy-slo.blogspot.com/  
ZAKOŃCZENIE ROKU KLASY TRZECIEJ SLO


 

27.04.2018 r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 klasy trzeciej LO.

Pe³ne zdj: 2018-04-27 23:15:06 lo (973) 

Więcej >>> 

III MARSZ BIAŁO - CZERWONEJ FLAGI

 

W piątek  27.04 br. odbył się III Marsz Biało - Czerwonej Flagi. Na uroczystym apelu zgromadzili się uczniowie i nauczyciele z ZSO w Wydminach, władze Gminy Wydminy oraz przedstawiciele wojska. Wszyscy w uczniowie w strojach biało-czerwonych, z flagami przemaszerowali ulicami Wydmin przypominając mieszkańcom o świętach narodowych, które będziemy obchodzili  2 maja (Święto Flagi) i 3 Maja (Święto Konstytucji 3 maja).

Tegoroczny program III Wydmińskiego Marszu Biało - Czerwonej stanowił jedno z szeregu działań przygotowanych przez społeczność szkolną dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polską niepodległości, realizowanych w ramach programu "Dla Niepodległej". 

Pe³ne zdj: 2018-04-27 23:14:13 marsz3 (972) 

Więcej >>> 

WYSTĘP GOŚCI Z UKRAINY

 


23 kwietnia  2108 r
.
 w  Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, odbył się  koncert  zespołu  ,,Żajwir” z Klewani. Zespół ukraińskiej młodzieży przybył do naszej Gminy wraz z delegacją gości z Ukrainy.  

 
 Pe³ne zdj: 2018-04-27 23:15:29 koncertu (975)
INFORMACJE

 

18 - 19 - 20 kwietnia 2018 r. odbywają się egzaminy gimnazjalne. 

 18 - 19 kwietnia 2018 r. to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla gimnazjalistów.

20 kwietnia 2018 r.  jest dniem wolnym dla uczniów Szkoły Podstawowej i uczniów oddziałów gimnazjalnych w Wydminach. 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  


Do tradycji Szkoły Podstawowej w Wydminach należy uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.
3 kwietnia 2018r. pierwszaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Podczas uroczystości pasowania uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i jak się zachowywać w bibliotece. Poznali zbiory biblioteki i zasady korzystania z nich. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, po którym mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książki. Na zakończenie uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

 

Więcej >>>> 

TRAGICZNE ROCZNICE KATYŃ I SMOLEŃSK


      10 kwietnia pod "dębem katyńskim" przy naszej szkole, odbyły się uroczystości patriotyczne poświęcone tragicznym rocznicom: 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni gości, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej klas 4 - 7 SP. 

ZEBRANIA

09.04.2018 r. o godz. 15.15 - zebrania rodziców z wychowawcami.

Zapraszamy  

POWITANIE WIOSNY


      21 marca

Mieliśmy zimy po dziurki w nosie. Zdecydowaliśmy się definitywnie z nią pożegnać . Pomimo zimna i nieprzyjemnego wiatru wybraliśmy się na nasz tradycyjny, kolorowy marsz. W otoczeniu kwiatów, sylwetek zwierząt i kolorowych balonów przeszliśmy przez naszą miejscowość. W ten sposób żegnaliśmy zimę i z radością witaliśmy wiosnę. Potem na szkolnym dziedzińcu kolorową kredą rysowaliśmy różne symbole wiosny. Okazało się, że i w tej dziedzinie mamy ogromne talenty. 

I Szulc 

 Znalezione obrazy dla zapytania pierwszy dzień wiosny

 

więcej >>> 

OBCHODY DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

 
1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto państwowe ustanowione w 2010 roku i poświęcone oddaniu hołdu wojskowym z antykomunistycznego oraz niepodległościowego podziemia. 
 
W naszej szkole obchodziliśmy to święto organizując spotkanie z żołnierzami i szereg atrakcji utrwalających wiedzę z tamtego okresu. Z inicjatywy nauczycieli: p. Małgorzaty Cedrowskiej i p. Barbary Kisiel odbył się Szkolny Bieg ,,Tropami Wilków ”. Wzięli w nim udział  uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści. Gościliśmy też żołnierzy z 15. Giżyckiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy zaprezentowali wyposażenie żołnierza i sprzęt wojskowy.  Dzieci i młodzież poznały jego przeznaczenie oraz mogły go dotknąć, dokładnie obejrzeć. Potem pokonywały trudny tor sprawnościowy.  Gimnazjaliści rozwiązywali  też zadania związane z historią Polski. 
Ewa Radziewicz 
 
 
 
 
 
 
WYJAZDY NA LODOWISKO

 

Uczniowie naszej szkoły bawią się i uczą spędzając czas na lodowisku. 

 Pe³ne zdj: 2018-02-25 19:13:49 lodowisko (970)

Zobacz film na stronie szkolnego blooga www.zsowydminy.blogspot.com 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

Pe³ne zdj: 2018-02-05 11:02:51 dbi2018 (969)

"DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.

Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje muszą być oparte na poszanowaniu drugiej strony."

 Więcej informacji na stronie http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Uwaga ucziowie ZSO Wydminy. 

Z okazji DBI ogłaszamy konkurs na plakat promujący Dni Bezpiecznego Internetu i zachęcający do bezpiecznego korzystania z Internetu z poszanowaniem siebie i innych. Prace konkursowe w wersji elektronicznej lub papierowej można składać  u nauczycieli informatyki. Termin: do 20 lutego 2018r. 

ZMAGANIA NASZYCH SPORTOWCÓW

   

 Okres ferii zimowych to czas odpoczynku od nauki, który można świetnie spożytkować na aktywność ruchową. Młodzi sportowcy z Wydmin po serii treningów i sparingów z UKS Rona 03 Ełk mieli możliwość uczestniczenia w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej w Korszach a za kilka dni zmierzą się z wychowankami zespołu Ekstraklasy Jagielloni Białystok

Marek Ostrowski 

 

Więcej >>>


GALA NAJLEPSZYCH

   

 
Na zakończenie I semestru 2017/2018 odbył się uroczysty apel, podczas którego nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie, tzn. Ci którzy na zakończenie semestru uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie.

Wyróżnieni zostali również wszyscy zwycięzcy etapu szkolnego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, uczniowie ze 100% frekwencją,  zwycięzcy zawodów sportowych oraz innych konkursów: plastycznych, muzycznych, informatycznych, z zakresu ekologii, bezpieczeństwa, czytelnictwa.

Bardzo duża grupa uczniów godnie reprezentowała naszą szkołę podczas różnego rodzaju konkursów, przeglądów, zawodów. Brała też udział w akcjach wolontariatu.

Pe³ne zdj: 2018-01-23 20:12:06 I sem2017 (968) 

Dziękujemy za zaangażowanie. Gratulujemy osiągnięć.

Życzymy wszystkim uczniom  i nauczycielom dobrego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii. Spotykamy się ponownie za dwa tygodnie t.j.  5 lutego :-).

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA

    

 Całej społeczności szkolnej życzymy
zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia,
szczęścia i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym,
doskonałych pomysłów i ich błyskotliwej realizacji.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
 napełni Wasze serca spokojem i radością. 
Życzymy Wam również wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2018.
Wesołych Świąt!

 *

22.01.2017 (piątek) odbywają się 

  • Wigilie klasowe (1 - 3 lekcja) 

  • Jasełka  (4 lekcja) w wykonaniu uczniów klas czwartych. 
Pe³ne zdj: 2018-01-07 21:21:25 jaselka 2017 (967)
  • Pozostałe lekcje zgodnie z planem do godz. 11.45

Odjazdy autobusów w tym dniu od godz 11.45. 

DNI WOLNE: 

25.12.2017 - 29.12.2017 - zimowa przerwa świąteczna

01.01.2018 - Nowy Rok

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

    

Uczniowie klasy 2a SP ciężko pracowali przed świętami: dekorowali pierniki, malowali bombki, robili łańcuch, szukali Rudolfa.

Nagrodą za pracę było spotkanie z Mikołajem.

 

Więcej >> > 

Wcześniej wioskę Mikołaja odwiedziły też pierwszaki

 

Więcej >>> 

REKOLEKCJE ADWENTOWE


  

   18.12 i 19.12 odbywają się Rekolekcje Adwentowe.

Uczniowie SP wychodzą do kościoła pod opieką nauczycieli, na godz. 9.15 (2 i 3 lekcja). Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych spotkania rekolekcyjne w kościele mają o godz. 12.00 ( 5 i 6 lekcja). Wyjście i powrót pod opieką nauczycieli. 7 i 8 lekcja odbywa się wg. planu. 

Uczniowie nie uczęszczający na religię i nie biorący udziału w rekolekcjach pozostają w tym czasie pod opieką nauczycieli w świetlicy szkolnej.  

SZKOŁA OTWARTYCH DRZWI I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

  14.grudnia 2017 r., na miesiąc przed zakończeniem I semestru, odbyły się zebrania rodziców z wychowawcami i nauczycielami - Szkoła Otwartych Drzwi.

Na holu szkoły w ramach Kiermaszu Świątecznego można było zakupić smakołyki i ozdoby świąteczne.

 
GODZINA KODOWANIA

obraz 

Od 8 XII do 10XII trwa w naszej szkole wydarzenie - Tydzień z "Godziną kodowania". Każdy uczeń bioracy w niej udział, może nauczyć sie podstaw programowania.  

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nie jest ważne kim jesteś, ani skąd pochodzisz, każdy może zostać  uczestnikiem Godziny Kodowania.  

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w w święcie kodowania i programowania organizowanym z okazji 50 rocznicy kodowania.

Znajdź naszą szkołę na mapie świata. Mapa >>>

Pe³ne zdj: 2017-11-13 09:31:10 marsz2017 (962)  

Jesteśmy wśród 138 699 wydarzeń Hour of Code na całym świecie
 i  1 936 w Polsce.

Pe³ne zdj: 2017-11-13 09:31:10 marsz2017 (962) 

SZKOLNYMI MISTRZAMI KODOWANIA 2017 ZOSTALI:

Klasa 7 - Zabielski Krzysztof

Klasa 6 - Garnis Michał 

Klasa 5 - Binik Adriana

Klasa 4 - Cyckajtis Kuba 

GRATULUJEMY! 

**** 

Godzina kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej, który odbywa się co roku dla uhonorowania pioniera informatyki, Admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906. Więcej na stronie www.godzinakodowania.pl oraz na  #HourOfCode!

 

Wejdź na stronę www.code.orgzaloguj się i wypróbuj 1-godzinny kurs Minecraft - Projektant,  przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Za wykonanie całego kursu otrzymasz Certyfikat uczestnictwa w ogólnoświatowym wydarzeniu - Godzina Kodowania.

Rozpoczynając Godzinę Kodowania  na stronie www.code.org dołączysz do milionów uczniów, studentów i miłośników programowania z ponad 180 krajów. 

Jeśli chcesz kontynuować naukę? Przejdź do katalogu kursów - wybieraj -  baw się i ucz się. https://studio.code.org/courses

 PROGRAMOWANIE TO ŚWIETNA SPRAWA, ŁATWA NAUKA I DOBRA ZABAWA!!!

WIZYTA W SEJMIE RP

Dnia 6 grudnia 2017 r. najlepsi uczniowie z klas 6 i 7 SP uczestniczyli w wycieczce do Warszawy do Sejmu RP. Była to nagroda za najlepsze wyniki w konkursach kuratoryjnych. Młodzi ludzie mieli możliwość obejrzenia pracy parlamentarzystów oraz przyjrzenia się jak przebiega proces legislacyjny w Polsce. Uczniowie zapoznali się z historią parlamentu Polskiego oraz zwiedzili najciekawsze miejsca w sejmie. Była to ciekawa i żywa lekcja wychowania obywatelskiego. Wrażenia zostaną na pewno na bardzo długo. 

 
  Wycieczka została zrealizowana dzięki posłowi Wojciechowi Kossakowskiemu.
 
  ©2007