........................................
.:O szkole
.:Komunikaty
.:Tablica informacyjna
.:Dokumenty
.:Podręczniki
.:Osiągnięcia
........................................
Ogłoszenia/Zamówienia
........................................
LICEUM
REKRUTACJA
........................................
Szkoła Patriotyzmu
........................................
Projekty
Gazetka szkolna
........................................
Uczniowie i rodzice
Nauczyciele
Rada Rodziców
........................................
Informatyka
Matematyka
Wych. komunikacyjne
Oddział przedszkolny
Klasy I - III SP
........................................
SKB
Sport
Chór
Biblioteka
........................................
Archiwum
Szukaj:

Twój e-mail:

Twoje hasło:


W celu rejestracji, wpisz swój e-mail, Twoje hasło zostanie wysłane.

Zapomniałeś hasła?

 Miniatura: 2014-09-25 11:39:49 godloRP (827)
 ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 
W WYDMINACH  


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    WIĘCEJ INFORMACJI I ZDJĘĆ -  www.zsowydminy.blogspot.com

INFORMACJE

 

 

18 - 19 - 20 kwietnia 2018 r. odbywają się egzaminy gimnazjalne. 

 18 - 19 kwietnia 2018 r. to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla gimnazjalistów.

20 kwietnia 2018 r.  jest dniem wolnym dla uczniów Szkoły Podstawowej i uczniów oddziałów gimnazjalnych w Wydminach. 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 


Do tradycji Szkoły Podstawowej w Wydminach należy uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.
3 kwietnia 2018r. pierwszaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Podczas uroczystości pasowania uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i jak się zachowywać w bibliotece. Poznali zbiory biblioteki i zasady korzystania z nich. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, po którym mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książki. Na zakończenie uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

 

Więcej >>>> 

TRAGICZNE ROCZNICE KATYŃ I SMOLEŃSK


      10 kwietnia pod "dębem katyńskim" przy naszej szkole, odbyły się uroczystości patriotyczne poświęcone tragicznym rocznicom: 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni gości, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej klas 4 - 7 SP. 

ZEBRANIA

09.04.2018 r. o godz. 15.15 - zebrania rodziców z wychowawcami.

Zapraszamy  

POWITANIE WIOSNY


      21 marca

Mieliśmy zimy po dziurki w nosie. Zdecydowaliśmy się definitywnie z nią pożegnać . Pomimo zimna i nieprzyjemnego wiatru wybraliśmy się na nasz tradycyjny, kolorowy marsz. W otoczeniu kwiatów, sylwetek zwierząt i kolorowych balonów przeszliśmy przez naszą miejscowość. W ten sposób żegnaliśmy zimę i z radością witaliśmy wiosnę. Potem na szkolnym dziedzińcu kolorową kredą rysowaliśmy różne symbole wiosny. Okazało się, że i w tej dziedzinie mamy ogromne talenty. 

I Szulc 

 Znalezione obrazy dla zapytania pierwszy dzień wiosny

 

więcej >>> 

OBCHODY DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

 
1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto państwowe ustanowione w 2010 roku i poświęcone oddaniu hołdu wojskowym z antykomunistycznego oraz niepodległościowego podziemia. 
 
W naszej szkole obchodziliśmy to święto organizując spotkanie z żołnierzami i szereg atrakcji utrwalających wiedzę z tamtego okresu. Z inicjatywy nauczycieli: p. Małgorzaty Cedrowskiej i p. Barbary Kisiel odbył się Szkolny Bieg ,,Tropami Wilków ”. Wzięli w nim udział  uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści. Gościliśmy też żołnierzy z 15. Giżyckiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy zaprezentowali wyposażenie żołnierza i sprzęt wojskowy.  Dzieci i młodzież poznały jego przeznaczenie oraz mogły go dotknąć, dokładnie obejrzeć. Potem pokonywały trudny tor sprawnościowy.  Gimnazjaliści rozwiązywali  też zadania związane z historią Polski. 
Ewa Radziewicz 
 
 
 
WYJAZD NA LODOWISKO

 

Uczniowie naszej szkoły bawią się i uczą spędzając czas na lodowisku. 

 Pe³ne zdj: 2018-02-25 19:13:49 lodowisko (970)

Zobacz film na stronie szkolnego blooga www.zsowydminy.blogspot.com 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

Pe³ne zdj: 2018-02-05 11:02:51 dbi2018 (969)

"DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.

Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje muszą być oparte na poszanowaniu drugiej strony."

 Więcej informacji na stronie http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Uwaga ucziowie ZSO Wydminy. 

Z okazji DBI ogłaszamy konkurs na plakat promujący Dni Bezpiecznego Internetu i zachęcający do bezpiecznego korzystania z Internetu z poszanowaniem siebie i innych. Prace konkursowe w wersji elektronicznej lub papierowej można składać  u nauczycieli informatyki. Termin: do 20 lutego 2018r. 

ZMAGANIA NASZYCH SPORTOWCÓW

   

 Okres ferii zimowych to czas odpoczynku od nauki, który można świetnie spożytkować na aktywność ruchową. Młodzi sportowcy z Wydmin po serii treningów i sparingów z UKS Rona 03 Ełk mieli możliwość uczestniczenia w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej w Korszach a za kilka dni zmierzą się z wychowankami zespołu Ekstraklasy Jagielloni Białystok

Marek Ostrowski 

 

Więcej >>>


I SEMESTR 2017/2018

 
  ©2007