AKTUALNOŚCI
.......................................
O SZKOLE
........................................
LICEUM
.........................................
Szkoła patriotyzmu
Dla Niepodległej
........................................
INFORMATYKA
Testy/Sprawdziany
SP 1 - 3
klasa 4
klasa 5
klasa 6
klasa 8
SP z. dodatkowe
LO klasa 1
LO klasa 3
........................................
ARCHIWUM
........................................
KONTAKT
........................................
|
DBI
07.02.2023 Dzień Bezpiecznego Internetu I. Zapoznaj się z kursem e-learningowym "Nie dla hejtu" https://edukacja.fdds.pl/course/index.php?categoryid=13.
II. Odpowiedz na pytania: Co to jest hejt? Dlaczego niektórzy ludzie hejtują w sieci? Co czuje ofiara hejtu? Co czuje hejter gdy musi spojrzeć skrzywdzonej osobie w twarz? Jak powinna zachować się ofiara hejtu? Jak powinien zachować się świadek hejtu? ***Stwórz katalog zasad antyhejtowych (forma - prezentacja, ikonografika, nagranie video czy audio) - termin 28.02
Multimedialna prezentacja
Temat: Multimedialna prezentacja- tworzenie prezentacji typu Pecha Kucha,
- umieszczanie w prezentacji obrazów, dźwięków, filmów,
- sprawne przedstawianie prezentacji.
WYKONANIE PREZENTACJI TYPU PECHA KUCHAW 2003 r. architekci Mark Dytham (czytaj: dajtam) i Astrid Klein (czytaj: klajn) wymyślili sposób na zbyt długo trwające seminaria – prezentację Pecha Kucha (czytaj: peczakcza). Taka prezentacja charakteryzuje się stałym czasem wyświetlania każdego slajdu – 20 s – oraz stałą liczbą slajdów – 20. Pokaz trwa więc zawsze 400 s (6 min 40 s). Pomysł zyskał popularność na całym świecie jako zwięzła i dynamiczna forma przedstawiania informacji. Przygotowanie prezentacji składa się z trzech etapów. - Opracowanie szablonu projektu, czyli wzorca slajdów.
Wzorzec zapewnia jednolitość slajdów prezentacji. Trzeba go jednak odpowiednio dopasować do zamieszczanych treści i elementów graficznych oraz do warunków, w jakich odbędzie się pokaz. Slajdy zawierające wiele elementów graficznych powinny mieć spokojne, jednolite tło; prezentacja wyświetlana na dużym ekranie wymaga zastosowania mocniejszych kontrastów i większego rozmiaru czcionki tekstu. - Wypełnianie poszczególnych slajdów.
Kolejne slajdy prezentacji powinny być dobrze zilustrowane, tak aby tekst pełnił tylko funkcję uzupełniającą. Oprócz tekstu na slajdzie możesz umieścić obraz, diagram, wykres, tabelę, dźwięki i filmy oraz hiperłącze. Nie zapomnij zdefiniować efektów przejścia slajdów i animacji, które ożywiają prezentację i zwracają uwagę widzów na istotne fragmenty. - Przygotowanie pokazu gotowej prezentacji.
Gdy slajdy są gotowe, trzeba sprawdzić, jak będą wyglądać w trakcie prezentowania i czy wystarczy czasu na komentarz (20 s na slajd), oraz nauczyć się prezentacji. (To co chcemy powiedzieć umieszczamy w notatkach lub w oddzielnym pliku tekstowym, do kótórego możemy zerkać podczas plelekcji)
Przygotuj projekt: “Moja wymarzona podróż” PREZENTACJA POWINNA BYĆ ZAMIESZCZONA W CHMURZE (MOŻE BYĆ PRZECHOWYWANA RÓWNIEZ NA PENDRIVE JAKO KOPIA ZAPASOWA)
|